Adres Strzelecka 42
46-200 Kluczbork

Telefon 77 418 50 34
W Kluczborku na terenie diecezji opolskiej od 20 lat istnieje Dom Rekolekcyjny im. Sługi Bożego O. Leona Jana Dehona prowadzony przez Zgromadzenie Księży Sercanów. Został on wybudowany z myślą o kapłanach pragnących odprawić swoje rekolekcje oraz wszelkiego rodzaju grupach i ruchach religijnych działających na terenie diecezji i poza nią. Przeznaczony jest dla wszystkich pragnących spędzić kilka chwil na modlitwie w atmosferze ciszy, z dala od problemów tego świata. Szczególnie mile widziane są rodziny z dziećmi. 

Dom Rekolekcyjny dysponuje 77 miejscami noclegowymi w tym z łóżkami małżeńskimi; w 21 pokojach. Do większości pokojów można dołożyć łóżeczko turystyczne dla dziecka.Do użytku grup rekolekcyjnych są ponadto:   • duża sala konferencyjna

  • kaplica z zakrystią

  • jadalnia

  • sala biblioteczna z książkami i stolikami do lektury

  • bezprzewodowy dostęp do internetu

  • kącik zabaw dla dzieciPrzy domu znajduje się duży ogrodzony park (miejsce na ognisko, muszla na przedstawienia/koncerty) oraz parking na 20 samochodów (mieści się również autokar).


Dom usytuowany jest na peryferiach miasta, tuż obok parku miejskiego z placami zabaw oraz lasu, a przede wszystkim kampusu sportowego z wieloma boiskami sportowymi.

W odległości około kilometra znajduje się duży 56-cio hektarowy zbiornik retencyjny z możliwością pływania na kajakach i łowienia ryb. W lecie dostępna jest plaża strzeżona przez ratownika, a także plac zabaw i miejsce do grila.

W mieście, do którego spacerem jest 15 min. można zwiedzić Muzeum Pszczelarstwa.

Przyjmujemy zorganizowane grupy rekolekcyjne wraz ze swoim kapłanem ale także oferujemy opiekę duszpasterską i sakramentalną dla grup przybywających bez kapłana.