Termin12.01 - 19.01
Rekolekcje w Ziemi Świętej-POZOSTAŁO JEDNO WOLNE MIEJSCE!!!
Lokalizacja , Jerozolima
Miejsc 0
Prowadzący ks. Michał Olszewski SCJ i ks. Karol Milewski SCJ
Organizator Grupa Profeto

Wraz z biurem podróży Mateo Travel z Rzeszowa udało się Grupie Profeto zainicjować wyjątkowe rekolekcje.

Miejsce do którego chcemy Was zaprosić to Ziemia Święta. Właśnie tam, gdzie żył i działał Jezus Chrystus chcemy usłyszeć Jego Słowo i zawędrować w miejsca gdzie ono wybrzmiewało. Zapraszamy Was do tych niezwykłych miejsc!!!
Termin: 12-19 stycznia 2018 r.

Wylot z Krakowa.
 CENA OBEJMUJE:

- przelot samolotem: Kraków - Tel Aviv - Kraków,

- ubezpieczenie KL i NNW,

- ubezpieczenie KL od chorób przewlekłych – pakiet rozszerzony,

- na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem,

- opiekę przewodnika polskojęzycznego,

- zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej (***) ze    śniadaniem i obiadokolacją, pokoje 2-3 osobowe z łazienką,

- wjazd taksówką na Górę Tabor,

- rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim.

- Składka na turystyczny fundusz gwarancyjny.CENA NIE OBEJMUJE:

- dojazd i powrót z lotniska,

- dopłata do pokoju jednoosobowego: 190 USD/os.

- napoje do obiadokolacji inne niż woda,

-  wycieczki fakultatywne opisane w programie m.in. „Jerozolima nocą”, „Góra Kuszenia”,

- taca pielgrzymów zbierana na Mszach św.,

120 USD - bilety wstępów do zwiedzanych obiektów oraz zwyczajowe napiwki, oddzielnie płatne u przewodnika lub osoby koordynującej wyjazd po przylocie do Izraela - opłata obligatoryjna,

- o ewentualnych zmianach godzin wylotu będziemy informowali osobiście.

- system tour guide płatny 30 zł / os płatny na miejscu na życzenie grupy.
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu!!!Program:

1.DZIEŃ          KRAKÓW -  PRZELOT

Spotkanie na lotnisku w Krakowie. Wylot 11:55 (spotkanie 3 godziny przed odlotem) i przelot do Tel Avivu. Przejazd do Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

2.DZIEŃ          JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA

Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa - Via Dolorosa - do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (ok. 25 USD/os).

3.DZIEŃ          JEROZOLIMA: G. OLIWNA – G. SYJON

Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną - panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster - Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu.

4 .DZIEŃ         G. TABOR - G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA- KAFARNAUM

Śniadanie. Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw. szerut taxi) na górę Tabor. Następnie przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Tabha - miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Dla chętnych możliwość degustacji ryby św. Piotra (ok. 20 USD/os). Przejazd do hotelu w Nazarecie, zakwaterowanie oraz obiadokolacja.

5.DZIEŃ          NAZARET – KANA GALILEJSKA

Po śniadaniu. Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika i Grota Zwiastowania, dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina.  Przejazd do Kany Galilejskiej – gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Przejazd do hotelu w Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

6. DZIEŃ         WADI QELT- JERYCHO – MORZE MARTWE - QUMRAN – KACAR EL JAHUD - BETANIA

Śniadanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) - krótki postój pod Qarantal - Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora. Dla chętnych możliwość wjazdu na Górę Kuszenia kolejką linową do Klasztoru Kuszenia (15 USD/os). Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m ppm). Następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Możliwość odnowienia chrztu dla Pielgrzymów w rzece Jordan – Kacar El Jahud – prawdziwe miejsce chrztu Pana Jezusa. Następnie Betania – kościół. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

7. DZIEŃ         BETLEJEM – EIN KAREM – YAD VASHEM

Śniadanie. Zwiedzanie Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vashem. Przejazd do Betlejem - Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy - gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

8. DZIEŃ         BETLEJEM - KRAKÓW

Wczesne śniadanie, przejazd na lotnisko i wylot do Krakowa.Koszt uczestnictwa to 2990 zł + 120 USD. Kwotę 1000 zł jako zadatek należy wpłacić w terminie do 3 dni od wysłania zgłoszenia. Wpłaty można dokonać na konto Zgromadzenia Księży Sercanów. Pozostałą kwotę wpłacamy na spotkaniu organizacyjnym (data będzie podana) lub na konto podane niżej.

Dane do przelewu: ​Zgr. Księży Najś. Serca Jezusowego, ul. Łowicka 46, 02-531 Warszawa. Bank BGŻ BNP PARIBAS nr 74 1600 1462 1847 3641 5000 0001 W tytule przelewu proszę wpisać: Ziemia Święta 01/2018Regulamin Rezerwacji rekolekcji Grupy Profeto.

1.    Rezerwacji można dokonać wypełniając formularz na stronie rekolekcje24.info w szczególnych przypadkach poprzez inną formę kontaktu. Dokonując rezerwacji osoba wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych tylko i wyłącznie w celach związanych z realizacją przedmiotowej rezerwacji oraz w celach marketingowych, przez Grupę Profeto zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. Nr 101 z 2002 r. poz. 926 z późniejszymi zmianami).

2.    Po dokonaniu rezerwacji Klient otrzymuje potwierdzenie wstępnego przyjęcia rezerwacji przez Grupę Profeto, na podanego maila wraz z podliczeniem całości pobytu oraz kwoty wymaganego zadatku (w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego).

3.    Rezerwacji dokonuje się na osobę fizyczną lub prawną, która będzie dokonywać płatności.

4.    W przypadku dokonania rezerwacji przez osobę fizyczną dla kilku osób, za osobę dokonującą rezerwacji uznaje się osobę/y, które wpłacą zadatek za daną rezerwację.

5.    Rezerwację uważa się za potwierdzoną (skuteczna rezerwacja) po wpłaceniu uzgodnionego zadatku za rekolekcje na konto podane w mailu potwierdzającym zapisanie. Jednocześnie wpłata zadatku oznacza potwierdzenie akceptacji warunków rezerwacji określonych w niniejszym regulaminie przez osobę dokonują rezerwacji.

6.    Płatności zadatku należy dokonać terminie do 3 dni od chwili wykonania rezerwacji. W uzasadnionych indywidualnie przypadkach możliwe jest ustalenie innego terminu wpłaty zadatku.

7.    Nie wpłacenie zadatku w terminie, o którym mowa w pkt. 6 powyżej, powoduje anulowanie rezerwacji.

8.    W przypadkach rezygnacji Klienta z rezerwacji, zadatek nie podlega zwrotowi.