Termin29.03 - 31.03
Jezus czyta i wyjaśnia Słowo, Rekolekcje modlitwy Słowem Bożeym Lecto divina
Lokalizacja Strzelecka 42, 46-200 Kluczbork
Miejsc 40
Prowadzący ks. Gabriel Pisarek SCJ
Jezus czyta i wyjaśnia Słowo

Rekolekcje modlitwy Słowem Bożym „Lecto divina” - lectio

 

Co?

Lectio divina to praktyka modlitwy słowem Bożym, która powstała w Kościele przed wiekami, a w ostatnich latach przeżywa prawdziwy renesans.

 

Dla kogo?

Jest to metoda dostępna dla wszystkich wierzących: duchownych i świeckich. Na naszych rekolekcjach proponujemy ją małżonkom ale mogą przyjechać także pojedyncze osoby. 

 

Przez kogo?

Rekolekcje organizuje międzynarodowy ruch duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, którego celem jest pomaganie małżeństwom chrześcijańskim w pełnym przeżywaniu ich sakramentu małżeństwa. Na rekolekcje zaproszone są także małżeństwa z innych ruchów katolickich jak również niezrzeszone. 

 

Jak?

Na Lectio divina składają się na nią cztery etapy modlitwy słowem Bożym: lectio (czytanie) - meditatio (medytacja) - oratio (modlitwa) - contemplatio (kontemplacja). Podczas naszego weekendu tym razem zajmiemy się w sposób szczegółowy tylko pierwszym krokiem – lectio. Pokażemy jak należy przeżywać ten pierwszy i najważniejszy moment spotkania ze Słowem Bożym. 

 

W jaki sposób?

Uczestnik rekolekcji będzie przygotowywany przez wprowadzenia do modlitwy, które potem już przeżywa w samotności z Biblią w ręku. Wprowadzenia są dwojakiego rodzaju. Jedno ma na celu przestawienie samej metody Lectio divina, a kolejne stanowią konkretny wstęp i są zaproszeniem do już osobistej modlitwy. Dokonuje się to na podstawie konkretnego urywku z Pisma św. 

 

Gdzie?

Gościny udzielą nam Księża Sercanie i Dom Rekolekcyjny, ul. Strzelecka 42, 46-200 Kluczbork.

 

Zgłoszenia poprzez stronę END:

https://www.end.org.pl/formacja/rekolekcje/
Najbliższe rekolekcje

Nie ma rekolekcji w najbliższym czasie