Termin18.04 - 21.04
Święte Triduum Paschalne
Lokalizacja Strzelecka 42, 46-200 Kluczbork
Miejsc 12
Prowadzący ks. Gabriel Pisarek scj, Katarzyna i Piotr Leszczyńscy
Święte Triduum Paschalne 2019

18-21.04.2019 Co?

Triduum Paschalne - w całym jego bogactwie: Msza Wieczerzy Pańskiej, Droga Krzyżowa, Liturgia Wielkiego Piątku, Gorzkie Żale, Liturgia Wielkiej Soboty, Rezurekcja, a także liturgia godzin (jutrznia i godzina czytań).Jak?

Chcemy aktywnie włączyć się w przygotowanie oraz przeżywanie tego świętego czasu. Tak jak, kto może i umie. Będziemy chcieli wspólnie stworzyć oprawę muzyczną i liturgiczną całego Triduum - liczymy na to, że uda się wyłonić scholę, która zadba o piękno śpiewów w czasie, kiedy instrumenty milczą; jeśli gracie na jakichś instrumentach i macie ochotę włączyć się w oprawę muzyczną liturgii Niedzieli Zmartwychwstania, to zapraszamy do zabrania ich ze sobą. W planie jest też wspólne przygotowywanie Ciemnicy, Grobu Pańskiego, a także malowanie jajek i przygotowanie koszyczków (koszyczki i ich zawartość prosimy zabrać z domu, istnieje możliwość przechowania produktów). Opieką nad dziećmi również będziemy się jakoś dzielili/wymieniali - wierzymy, że mamy różne talenty i wspólne przeżywanie Triduum to również pomoc w opiece nad dziećmi dla tych, którzy będą w tym czasie przygotowywać śpiew lub liturgię.Dla kogo?

Dla całych rodzin z dziećmi, babciami i dziadkami oraz teściami ☺, mile widziani są też kuzyni i kuzynki, wujkowie ciocie, a także stryjowie i stryjenki.Przez kogo?

Gospodarzami są Księża Sercanie i Dom Rekolekcyjny w Kluczborku.

Nad całością będą czuwać Katarzyna i Piotr Leszczyńscy - małżeństwo od 11 lat, rodzice Zosi (8,5 l. i Tomka 7 l.). Zaangażowani w ruchu Equipes Notre Dame od 10 lat.Gdzie?

Gościny udzieli nam Dom Rekolekcyjny Księży Sercanów im. o. Jana Leona Dehona w Kluczborku (Ul. Strzelecka 42, 46-200 Kluczbork). Zapewniamy pełne wyżywienie i pościel. Ręczniki prosimy zabrać ze sobą. We wszystkich pokojach są umywalki, a niektóre posiadają również własne łazienki.Jakie są koszty?

Pełny koszt za udział w Triduum od osoby za całość: • osoba dorosła - 230 zł • dzieci do 3 lat - 30 • dzieci od 3 lat do 13 lat (włącznie) - 110 zł • młodzież od 13-go roku życia - 150 zł.Zaliczka w wysokości 150 zł od osoby dorosłej płatna możliwie szybko po zgłoszeniu swojego uczestnictwa u przyjmującego na konto: Klasztor Księży Sercanów im. O. Jana Leona Dehona, Ul. Strzelecka 42, 46-200 Kluczbork, koniecznie z dopiskiem “Triduum 2019” od rodziny (podać nazwisko).Nr konta: 61 2030 0045 1110 0000 0279 9300.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc i duże zainteresowanie samo zgłoszenie bez wpłaty zaliczki nie gwarantuje jeszcze uczestnictwa.Do kogo się zgłaszamy?

Zgłoszenia przyjmują Katarzyna i Piotr Leszczyńscy.

Proszę wypełnić formularz: https://goo.gl/forms/nafWSIwI3tqM6OV32

Dodatkowe informacje można uzyskać, pisząc na adres: katarzyna@leszczynska.org.plPozostałe informacje

​Prosimy o przyjazd najpóźniej do 12.00 w Wielki Czwartek (obiad o 13). Wyjazd po wielkanocnym śniadaniu w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Prosimy o zabranie ze sobą Pisma Świętego.
Najbliższe rekolekcje

Nie ma rekolekcji w najbliższym czasie