Termin11.05 - 13.05
Usłyszeć siebie, usłyszeć współmałżonka (i nie zwariować)
Lokalizacja Strzelecka 42, 46-200 Kluczbork
Miejsc 36
Prowadzący Katarzyna i Piotr Leszczyńscy, wypełniamy formularz: https://goo.gl/forms/WwaVfNDP0nHhQqxz1
Usłyszeć siebie, usłyszeć współmałżonka (i nie zwariować)

rekolekcje dla małżonków prowadzone metodą warsztatową, inspirowane ideą Porozumienia bez PrzemocyCo?

Może, mimo szczerych chęci, trudno nam się czasem usłyszeć i porozumieć. Może mamy czasami poczucie, że sami nie wiemy, o co nam chodzi. A może po prostu zależy nam na naszym małżeństwie i chcemy szukać takich rozwiązań, które pomogą nam w budowaniu coraz bardziej szczęśliwej i wzbogacającej życie relacji.Może przepraszając, czasem słyszymy: „Myślisz, że zwykłe ‘przepraszam’ wystarczy?”, „Już się nie tłumacz!”, „Czy Ty w ogóle wiesz, jak ja się czułem/-am?”

 

Może chcąc podziękować, niekiedy sprowadzamy wdzięczność jedynie do słowa "dziękuję", którego jako dziecko zostaliśmy wyuczeni. Ale właściwie za co dziękujemy? Czy druga osoba to wie, czy może tylko tak się nam wydaje?

 

Podczas rekolekcji warsztatowych chcemy:

usłyszeć i zrozumieć samego siebie i swoje reakcje,

sprawdzić, jak rozmawiać, by nasze słowa budowały mosty, a nie tworzyły murów między nami,

nauczyć się komunikować bez oskarżeń i osądów,

spróbować w pełni usłyszeć się nawzajem,

nauczyć się, jak w prosty sposób wzmacniać wzajemne relacje i mówić o tym, co dla nas istotne,

poszukać i przećwiczyć, jak można “przepraszać” inaczej,

zastanowić się i spróbować wyrazić wdzięczność tak, by przekazać drugiej osobie to, co dla nas ważne.Jak?

Będziemy pracować przede wszystkim w swoich małżeństwach, wykonując konkretne ćwiczenia. Pojawią się też ćwiczenia w szerszych grupach.

Planujemy również codzienną Eucharystię oraz adoracje. Będzie również przestrzeń na modlitwę wspólnotową, osobistą, spowiedź…Dla kogo?

Dla małżeństw, zrzeszonych w różnych ruchach, bądź niezrzeszonych. Dla tych na początku wspólnej drogi i dla tych już bardziej doświadczonych.

Z uwagi na to, że nie ma przewidzianej opieki dla dzieci, a warsztaty będą intensywne i będą wymagać uwagi obojga małżonków, prosimy zapewnić opiekę dla dzieci w swoim zakresie i nie zabierać ich ze sobą.Przez kogo?

Rekolekcje poprowadzą Katarzyna i Piotr Leszczyńscy - małżeństwo od 9 lat, rodzice Zosi (7 l.) i Tomka (5 l.). Zaangażowani w ruchu Equipes Notre Dame od 8 lat. Zafascynowani ideą Porozumienia bez Przemocy i praktykujący ją w codzienności.

 

Piotr:

Pracuje w firmie IT jako wewnętrzny coach organizacyjny, zespołowy i indywidualny. Prowadzi warsztaty z zakresu komunikacji i informacji zwrotnej dla par i dla biznesu.

W maju 2017 ukończy roczny kurs mediacji z Yoramem Mosenzonem.

Ma za sobą ponad 30 dni szkoleniowych z certyfikowanymi trenerami NVC, takimi jak: Miki Kashtan, Yoram Mosenzon, Pernille Plantener, Gundi i Frank Gaschler, Agnieszka Pietlicka, Marta Kułaga, Zofia Schacht-Petersen, a także z innymi trenerami, m. in. Moniką Szczepanik (W świecie Żyrafy), Anetą Kutnik (PoSkrzydła), uczestniczyła w obozie rodzinnym NVC,

Asystował certyfikowanym trenerom NVC: Agnieszce Pietlickiej i Marcie Kuładze,

Ukończył Szkołę dla Rodziców i Wychowawców,

Ukończył dwudniowy warsztat wprowadzający do terapii z wykorzystaniem Internal Family Systems. 

Katarzyna:

Ma za sobą ponad 15 dni szkoleniowych z certyfikowanymi trenerami NVC, takimi jak: Gundi i Frank Gaschler, Agnieszka Pietlicka, Marta Kułaga, Zofia Schacht-Petersen, a także z innymi trenerami, m. in. Moniką Szczepanik (W świecie Żyrafy), Tamarą Kasprzyk (Family-Lab), Anetą Kutnik (PoSkrzydła), uczestniczyła w obozie rodzinnym NVC,

Ukończyła Szkołę dla Rodziców i Wychowawców.Gdzie?

Gościny udzieli nam Dom Rekolekcyjny Księży Sercanów im. o. Jana Leona Dehona w Kluczborku (Ul. Strzelecka 42, 46-200  Kluczbork).

Zapewniamy pełne wyżywienie i pościel. Ręczniki prosimy zabrać ze sobą. We wszystkich pokojach są umywalki, a niektóre posiadają również własne łazienki.Jakie są koszty?

Pełny koszt za udział w rekolekcjach od małżeństwa: 300-400 zł.

Kwota ta jest ruchoma i pozostawiamy uczestnikom decyzję, ile w podanych granicach chcą i mogą zapłacić. Chcemy w ten sposób odpowiedzieć na kwestię możliwości finansowych rodzin, wierząc że Ci, którzy mogą sobie pozwolić na zapłacenie wyższej stawki wspomogą w ten sposób udział tych, którzy sobie pozwolić na to nie mogą.

 

Wpłata zaliczki w wysokości 100 zł możliwie szybko po zgłoszeniu swojego uczestnictwa u przyjmującego na konto: Klasztor Księży Sercanów im. O. Jana Leona Dehona, Ul. Strzelecka 42, 46-200  Kluczbork, koniecznie z dopiskiem Rekolekcje “Usłyszeć siebie, usłyszeć współmałżonka” od rodziny (podać nazwisko). Nr konta: 61 2030 0045 1110 0000 0279 9300.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc i duże zainteresowanie samo zgłoszenie bez wpłaty zaliczki nie gwarantuje jeszcze uczestnictwa.

 

Gdyby kwestia finansowa okazała się dla kogoś przeszkodą w udziale w rekolekcjach prosimy o kontakt mailowy - w szczególnych przypadkach możliwe jest stypendium.Do kogo się zgłaszamy?

Zgłoszenia przyjmują Katarzyna i Piotr Leszczyńscy. Proszę wypełnić formularz: https://goo.gl/forms/WwaVfNDP0nHhQqxz1

 

Dodatkowe informacje można uzyskać, pisząc na adres: katarzyna@leszczynska.org.plPozostałe informacje

Jeśli gracie na jakichś instrumentach i macie ochotę włączyć się w oprawę muzyczną liturgii, to zapraszamy do zabrania ich ze sobą.

Prosimy o zabranie ze sobą zeszytów, czegoś do pisania, Pisma Świętego.